چاقوی گوزن دسته یا دسته زنجان چیست؟ + معرفی بهترین چاقوهای گوزن دسته

یکی از متریال های پر استفاده در دسته چاقوی های زنجان استخوان و همچنین شاخ گوزن است که به این نوع از چاقو ها چاقوی گوزن دسته یا دسته زنجان گفته می شود.یکی از نکاتی که در مورد این چاقوها باید بدانید این است که با توجه به گران بودن این متریال عموما چاقو سازها از این متریال برای چاقوهای سفارشی خود استفاده می کنند.و کم پیش می آید که یک چاقو ساز این متریال در یک چاقوی معمولی استفاده کند.

 

چاقوی دسته گوزن یا استخوان؟

بسیاری از چاقوهایی که در فروشگاه های چاقو به اسم شاخ گوزن به فروش می رسد از جنس شاخ گوزن نیستند بلکه از استخوان گاومیش هستند ولی مرسوم است که کلا به چاقویی که در ساخت ان از استخوان یا شاخ استفاده شده چاقوی گوزن دسته می گویند .

با توجه به نایابی شاخ گوزن و قیمت سرسام آور این متریال ، کم کم استخوان گاومیش جایگزین شده . و انصافا هم یک متریال خوب و با کیفیت برای استفاده در دسته چاقو است.

 

چرا از شاخ گوزن برای دسته استفاده می شود؟

زیبایی شاخ گوزن یکی از دلایل استفاده از این متریال برای دسته چاقو است و شما چاقوی کلکسیونی پیدا نمی کنید که در آن از شاخ گوزن استفاده نشده باشد .

دوام و مقاومت خوب از دیگر دلایل آن است شاخ گوزن و استخوان در طولانی مدت دچار فرسودگی و ترک خوردگی نمی شود البته به شرطی که از ارتفاع به زمین برخورد نکند .

شاید هیچ متریالی به اندازه این متریال ماندگاری نداشته باشد اگر اصول نگهداری آن را رعایت کنید تا ده ها می توانید بدون خراب شدن دسته از آن چاقو استفاده کنید.

شاخ گوزن ارزش افزوده به چاقو می دهد و باعث می شود در گذر زمان قیمت و ارزش چاقو بالاتر برود و یکی از راهای سرمایه گذاری خرید چاقوهای کلکسیونی گوزن دسته است .استفاده از این متریال همچنین سبب خوش دست شدن چاقو می شود و شما در مدت استفاده طولانی دستتان دچار تعرق نمی شود و همچنین چاقو از دستتان لیز نمی خورد.

این متریال به قدری زیبا و خوش دست است که کمپانی های بزرگ چاقوسازی نیز در محصولات خود سعی کرده اند که با استفاده از مواد مصنوعی چیزی شبیه به این متریال بسازند .

 

معرفی چند نمونه از چاقوهای گوزن دسته پرفروش


چاقو طرح پرنده استاد مرادلو

چاقوی-پرنده

در چاقوی دنده ای گنجشگی علاوه بر کیفیت ، سازنده دقتی زیادی برای زیبایی کار به خرج داده است . جنس باربند چاقو از نوع برنج است که تیغه را از دسته جدا می کند.


چاقوی دنده ای مرادلو 20 سانتی

چاقوی-مرادلو

چاقوی دنده ای مرادلو از متریال برنج ،فولاد و استخوان گاومیش ساخته شده است .وزن چاقو 130 گرم است . شاید بتوان گفت این چاقو جزو محبوبترین چاقوهای تاشو است .


چاقو فشاری دادو زنجان

فشاری-دادو

این چاقوی فشاری یک چاقوی ساخت زنجان است . چاقو کاملا دست ساز  و در دسته آن از استخوان گاومیش استفاده شده است .

طول کلی چاقو 18 سانت و طول تیغه آن 9 سانتی متر است .


قلمتراش سفارشی حمید تک تیغه

چاقو-حمید

این محصول یک قلمتراش نیمه حرفه ای است . طول چاقو 18 سانتی متر و طول تیغه 8 سانتی متر است عرض تیغه 1.3 و وزن چاقو 65 گرم است.


چاقوی فلمتراش دو تیغه دسته استخوان

چاقو-گوزن-دسته-قلمتراش

این قلمتراش استاد نجفی از دو تیغه کتابت و خیزران تراش تشکیل شده است . طول تیغه خیزران تراش 9 و طول تیغه کتابت تراش 7 سانتی متر است .

سخن پایانی
تمامی این محصولات پرفروش زنجانی در سایت دس ساز موجود هستند. برای خرید با قیمت عمده و کیفیت عالی برروی لینکها کلیک کنید.
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *